Nurkowanie – nietuzinkowy prezent na rocznicę ślubu

Nurkowanie – nietuzinkowy prezent na rocznicę ślubu

Przed tobą kolejna rocznica ślubu, ale wykorzystałeś już wszystkie możliwe pomysły na prezenty? Pomyśl o nurkowaniu rekreacyjnym. Wśród instruktorów nurkowania znajdziesz osoby, które pomogą ci zorganizować taką niespodziankę dla drugiej połówki. Co więcej – można się zdecydować na kurs nurkowania we dwoje. Opowiemy o tym w naszym artykule.

Nurkowanie na prezent – dlaczego warto?

Najpiękniejsze prezenty to te, które wiążą się z przeżywaniem emocji. Po latach nie wspomina się wcale rzeczy materialnych, ale właśnie wydarzenia, które niosą za sobą ładunek emocjonalny. Do takich wydarzeń zalicza się nurkowanie na prezent.

Wspólne nurkowanie pozwala na zacieśnienie więzi. To przeżycie, które zbliża i łączy. To dlatego idealnie nadaje się jako nietuzinkowy prezent na rocznicę ślubu. Szczególnie, jeśli przeżywacie ostatnio trudniejsze chwile i potrzebujecie odskoczni od rzeczywistości.

Kurs nurkowania – korzyści

Pojedyncza lekcja nie zastąpi kursu nurkowania, ale może pokazać „z czym to się je” i oczywiście dostarczyć niezapomnianych emocji. Warto wiedzieć, że samo nurkowanie rekreacyjne wiąże się z szeregiem korzyści.

Pod wodą można się zrelaksować i w pełni wypocząć, ponieważ panuje tam kojąca i nigdzie indziej niespotykana cisza. Jest to doświadczenie niemal metafizyczne. Dzięki temu zniwelujesz napięcie ciała i pozbędziesz się stresu. Siłą rzeczy musisz się skupić, a zatem możesz odpocząć psychicznie od problemów dnia codziennego.

Podczas nurkowania wyrównuje się praca serca, obniża się ciśnienie krwi, a całe ciało jest odciążone z uwagi na opór wody. Ponadto regularne nurkowanie pozwala wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę. Jeśli więc spodoba ci się pojedyncza lekcja nurkowania, to koniecznie udaj się na kursy nurkowania.

Kursy nurkowania – czy to bezpieczne?

Zarówno kursy, jak też jedna wykupiona na prezent lekcja zapoznawcza, nie wiążą się z żadnym ryzykiem. Będziesz pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Największą organizacją szkolącą płetwonurków jest PADI (Professional Association of Diving Instructors), a standardy nurkowe wyznaczone przez tę organizację zapewniają bezpieczeństwo.

Ponadto zostaniesz wyposażony w najwyższej jakości sprzęt do nurkowań sportowych czy rekreacyjnych. Nurkowanie techniczne wiąże się z większym ryzykiem i konkretnymi wymogami sprzętowymi. Na początek wystarczy nurkowanie rekreacyjne.

Przed pierwszymi próbami dokładnie zapoznasz się ze sprzętem oraz poznasz zasady komunikacji pod wodą. Lekcje odbywają się na głębokich krytych basenach. W miesiącach letnich jest jednak możliwość zorganizowania nurkowania na wodach otwartych. Na krytych basenach zapewniona jest ciepła woda, co zwiększa komfort. Niezbędne są także ćwiczenia, które pozwolą przygotować ciało do nowego wyzwania, jakim jest nurkowanie.

Co do zasady nie ma większych przeciwskazań, jeśli chodzi o możliwość nurkowania. Musisz umieć pływać, mieć zaufanie do własnych umiejętności i być zdrowy. Problemy zdrowotne z układem krążenia i oddechowym wykluczają nurkowanie, jak też aktywne infekcje dróg oddechowych.

Lekcje na różnych poziomach zaawansowania rekreacyjnego

Aby skorzystać z oferty nurkowania na prezent, nie musisz mieć żadnego doświadczenia w tej materii (oczywiście kluczowa jest umiejętność pływania). Zajęcia na basenie pozwolą na zapoznanie się z nurkowaniem, a instruktorzy zdradzą wam tajniki bezpiecznego nurkowania. Poznacie sprzęt i podejmiecie pierwsze próby nurkowania. A co dalej? Być może złapiecie bakcyla i w przyszłości będziecie eksplorować rafy w Egipcie.