Jakie okulary pływackie wybrać?

Jakie okulary pływackie wybrać?

Pływanie ma pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję. Aby jednak było ono komfortowe, niezbędne są akcesoria, takie jak okulary pływackie. Jak wybrać dobre okulary do pływania?

Aby zapewnić sobie komfort pływania, należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i wygodny strój kąpielowy. Bardzo ważnym elementem, nie tylko dla zawodowych pływaków, są odpowiednio dopasowane okulary pływackie męskie, damskie i dziecięce. Zapobiegają one podrażnieniom i zapewniają dobre pole widzenia pod wodą. Jakie okulary do pływania wybrać?

Dlaczego okulary pływackie są niezbędne?

Wybierając się na basen, musimy pamiętać o zabraniu niezbędnych rzeczy. Kąpielówki, czepek, klapki i ręcznik wydają się oczywiste, jednak nie można też zapomnieć o zabraniu gogli pływackich. Pozwalają one zadbać o oczy i zapobiec ich podrażnieniu. Środki chemiczne i bakterie znajdujące się wodzie mogą bowiem wywołać podrażnienia. Okulary pływackie dbają o bezpieczeństwo i nasz komfort podczas pływania, ponieważ dzięki nim woda nie wpada do oczu. Zapewniają też wyraźne widzenie pod wodą. Okulary wodne są więc niezbędne, niezależnie od tego, czy pływamy regularnie, czy też okazjonalnie. 

Jakie okulary pływackie damskie, męskie i dziecięce wybrać?

Na rynku dostępne są różnego typu okulary pływackie, każdy więc bez problemu znajdzie odpowiedni model dla siebie. Najwygodniejsze są miękkie okulary, które są bardzo elastyczne, dzięki czemu dobrze dopasowują się do twarzy. Zapewniają duży komfort użytkowania, dlatego sprawdzają się przede wszystkim u osób, które pływają okazjonalnie. Również okulary pływackie dla dzieci powinny być miękkie, aby nie sprawiały dyskomfortu i były chętnie zakładane. Okulary pływackie z noskiem pozwolą uniknąć przesuwania się gogli w trakcie pływania. Należy zwrócić uwagę na to, czy paski są wystarczająco elastyczne, a uszczelki wokół oczu miękkie, co gwarantuje szczelność i dopasowanie do twarzy. 

Z kolei okulary pływackie szwedki są bardzo sztywne, ponieważ nie mają miękkiej silikonowej uszczelki. Są one wybierane przede wszystkim przez zawodowców i wymagają indywidualnego dopasowania. Twarde okulary bardzo dobrze przylegają do twarzy i zapewniają szerokie pole widzenia pod wodą, ale trzeba się do nich przyzwyczaić, bo na początku mogą powodować dyskomfort. Dostępne są również okulary pływackie półtwarde, które zapewniają dobrą widoczność. 

Jakie stroje kąpielowe najlepiej sprawdzą się na basenie?

Dobrze dobrany strój kąpielowy to gwarancja komfortowego pływania. Wiele osób zastanawia się, czy na basenie lepiej sprawdzają się stroje kąpielowe jednoczęściowe, czy też dwuczęściowe. Choć stroje dwuczęściowe najczęściej spotykane są na plażach, sprawdzą się również na basenie. Warto jednak postawić na model o sportowym kroju, bardziej zabudowany. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort w trakcie pływania. Należy też pamiętać, że na wielu krytych basenach niedozwolone jest noszenie bikini. 

Na basenie zawsze sprawdzi się strój jednoczęściowy, który szczelnie opina ciało i zapewnia całkowitą wygodę. Jest on więc najlepszym wyborem podczas uprawiania sportu. Należy pamiętać, że aktywność fizyczna wymaga również specjalnego materiału, który jest elastyczny i trwały. Strój kąpielowy musi wytrzymywać długotrwały kontakt z wodą i nie może prześwitywać po zamoczeniu. Materiały cienkie i te w jasnych kolorach niezbyt sprawdzają się podczas wizyty na basenie. Strój kąpielowy z grubszego materiału, w ciemnym kolorze będzie więc najlepszym wyborem.