Od jakiego stylu rozpocząć naukę pływania?

Od jakiego stylu rozpocząć naukę pływania?

Pływanie jest idealne dla naszego ciała, ponieważ niesie za sobą sporo korzyści. To dla naszego zdrowia ma pozytywny wpływ. Z roku na rok robi się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową, która od jakiegoś czasu jest wprowadzana nawet do szkół podstawowych w ramach wf-u. Dzieciaki mogą się nauczyć pływania na basenie, które wbrew pozorom nie jest takie trudne. Dorośli, którzy również nie umieją pływać mogą nauczyć się pływać z instruktorem, wystarczy tylko opanować styl, w którym chcemy nauczyć się poruszać w wodzie. To na pewno pomoże w nauce pływania.

Jak zatem rozpocząć naukę pływania?

Nauka pływania najlepiej zorganizować tak, aby odbywała się z instruktorem, który pomoże w opanowaniu techniki pływania. Naukę pływania najlepiej zacząć od stylu, w którym nauka pływania pójdzie nam o wiele łatwiej, a możesz wybrać styl np. pieskiem, kraule, żabką lub strzałką.

Nauka pływania pieskiem

Styl pływacki ,,na pieska” opiera się na poruszaniu rękami i nogami. W tym przypadku mamy idealny przykład jak pływają pieski, polega to właśnie na tym samym.

Nauka pływania kraulem

Jest to bardzo prosty styl pływacki i większość osób właśnie od tego stylu zaczyna naukę pływania, a styl polega na ruszaniu nogami, które powinny się składać w nożyce. Natomiast ręce powinny zataczać koła.

Pływanie na żabkę – nauka

Żabka należy do stylów klasycznych, który jest świetny do nauki pływania dla osób uczących się pływać. Jak to nazwa stylu wskazuje właśnie tak samo się go wykonuje, a więc na żabkę. Może wydawać się na styl bardzo prosty, ale wymaga koordynacji ruchowej. Nauka tego stylu wymaga opieki instruktora.

Nauka pływania na strzałkę

Styl na strzałkę jest idealny dla dzieci, jak i dorosłych. Na strzałkę pływanie polega na tym, aby dłonie były skierowane równolegle do siebie. Krótko mówiąc dłonie powinny być ustawione na strzałkę, tzw. szpic. Pod tą techniką opór wody jest słabszy, a pływanie pójdzie nam szybciej.

Pamiętaj zatem pływania warto się uczyć jest bardzo przyjemne i można z niego korzystać cały rok na okrągło, latem nad jeziorem w porę zimową na basenie. Ponadto pamiętaj również zanim zaczniesz naukę pływania o sprzęcie i wyposaż się w odpowiedni strój i akcesoria ułatwiające pływanie. Chodzi m.in o czepek, kostium kąpielowy lub kąpielówki, a także okulary pływackie.

Więcej poradników w temacie nauki różnych aktywności fizycznych znajdziesz na stronie https://naspacer.pl/.