3 sposoby na zmotywowanie mózgu do zdrowego odżywiania

3 sposoby na zmotywowanie mózgu do zdrowego odżywiania

Wierzcie lub nie, ale zdrowa dieta wcale nie zależy od naszych kubków smakowych. I chociaż może się wydawać, że nasz język ma decydujące słowo w tej kwestii, faktem jest, że to właśnie przekonywanie naszego mózgu do współpracy jest tutaj najtrudniejszym zadaniem.

A kiedy już zapanujemy nad własnym umysłem, przejście na zdrowy tryb żywienia stanie się o wiele łatwiejsze. Pytanie tylko: Jak tego dokonać? W jaki sposób możemy przekonać samych siebie do spożywania lepszej diety i trwania w tym procesie?

Dla wszystkich osób, które pragną poprawić swoją dzienną dietę, przygotowaliśmy poniższe wskazówki, dzięki którym można łatwiej znaleźć i utrzymać osobistą motywację.

Robienie notatek

Kiedy zapisujemy nasze wybory żywieniowe, nagle wszystko staje się bardzo realne. Widzimy ten kawałek ciasta, dodatkową porcję węglowodanów i trzecią puszkę coca-coli. I patrząc na te produkty, nasze oczy wysyłają wiadomość do naszego mózgu, że to jest to, co dzisiaj spożyliśmy. I czasami zobaczenie tego całego jadłospisu pod koniec dnia jest jedyną motywacją, jakiej potrzebujemy.

Kiedy zapisujemy nasze posiłki, mamy okazję na chwilę przerwy, która zmusza nas do refleksji i zachęca do dokonywania lepszych wyborów każdego dnia.

Kreatywność kulinarna

Dla lepszej motywacji usuńmy nudę i monotonię ze zdrowego odżywiania. Nie musimy ciągle decydować się na te same sałatki z grillowanym kurczakiem, selerem i marchewką. Nie bójmy się tego zmienić i trochę poeksperymentujmy z mieszanką zdrowej żywności.

Wypróbujmy kilka nowych zdrowych przepisów i pozwólmy sobie na kreatywność. Im ciekawsze będą nasze posiłki, tym łatwiej będzie nam utrzymać zdrową dietę każdego dnia.

Znajdź obrazy do wykorzystania w celach

Dla wielu ludzi mózg działa na wysokim poziomie wizualnym. Jeśli mamy problemy ze zdrowym odżywianiem, ustawmy sobie w dziedzinie fitnessu kilka celów z długodystansowymi korzyściami. Poszukajmy zdjęcia takiej sylwetki ciała, jaką chcielibyśmy uzyskać albo ubrań, jakie chcielibyśmy na siebie włożyć, a następnie przypnijmy tę fotkę w bardzo widocznym miejscu – na przykład, na lustrze lub lodówce.

Czasami widzenie swoich długodystansowych celów w formie obrazkowej może być najlepszą motywacją, jakiej będziemy potrzebować.

Kliknij też następujący link, jeśli chcesz przeczytać więcej świetnych informacji o zbilansowanej diecie.

Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta może być trudna. Jednak skorzystanie z powyższych wskazówek może nam ułatwić te zmagania. I pamiętajmy, aby podczas wprowadzania zmian nie polegać na swoich starych wzorcach. Żeby dokonać nowych zmian, potrzebujemy nowych wzorców. A wyjście z naszego starego toku myślenia to jedyna droga.