Proste ćwiczenia twarzy

Proste ćwiczenia twarzy

W przeciwieństwie do sesji na siłowni, te ćwiczenia możemy wykonywać w formie pełnego treningu we własnym domu, a nawet w szkole lub pracy. Ćwiczenia twarzy nie zajmują zbyt wiele czasu i można je robić gdziekolwiek. Sprawdźmy, które z tych ćwiczeń przynoszą największe korzyści.

Podbródek

To ćwiczenie celuje prosto w mięśnie karku i je rozluźnia. Ażeby wykonać ćwiczenie, należy usiąść prosto, a następnie umieścić palec na środku podbródka i przycisnąć go do szyi. Takie ćwiczenie w trakcie nie funduje nam pięknego wyglądu, tylko podwójny podbródek. Jednak warto się skusić i kilka razy wykonać tę czynność – nacisnąć, puścić i powtórzyć.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak długo powinna ćwiczyć osoba dorosła.

Powieki

Ćwiczenie to działa jako świetny rozjaśniacz do oczu o poranku lub po zakończeniu dnia pracy. Wystarczy zgiąć palec wskazujący w taki sposób, aby wyglądał jak haczyk. Umieszczamy palec w dolnej części brwi i nieco unosimy nim brew do góry. Następnie zamykamy oczy i przytrzymujemy tak przez chwilę. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia powinniśmy poczuć lekki opór górnej powieki (lekkie naciągnięcie) w momencie, gdy będziemy ją zamykać.

Masaż twarzy

Ćwiczenie to jest bardzo proste w wykonaniu. Zaciskamy dłonie w pięści i zaczynamy masować kostkami twarz, wykonując okrężne ruchy. Masujemy kostkami obszary od podbródka wzdłuż linii żuchwy, a także od kącików ust do uszu i od boków nosa do skroni. A na koniec używamy tych samych ruchów okrężnych do masowania czoła.

Twarz i brwi

Jest to genialne ćwiczenie do rzeźbienia twarzy i nadawania jej lepszej elastyczności. Najpierw umieszczamy palce prawej dłoni na środku podbródka i ust, aby nieco napiąć skórę. A później używamy palca wskazującego i palca środkowego lewej dłoni, aby mocno przesuwać skórę na lewym policzku (góra-dół). Potem robimy to samo z podbródkiem, kącikami ust, bokami nosa i całym policzkiem.

Następnie powtarzamy ćwiczenie na prawym policzku, trzymając skórę lewą ręką. Jest to znakomite ćwiczenie, po którym od razu widać efekty.

Tej samej techniki można też użyć na brwiach – przesuwać dwa palce od wewnętrznej strony brwi do zewnętrznej i z powrotem.

Szczęka

Zginamy palce wskazujące obu rąk w haczyki, aby móc przesuwać knykcie wzdłuż linii szczęki, podczas gdy kciuki będą biegnąć w rowku tuż pod linią szczęki. Zaczynając od podbródka, wielokrotnie przesuwamy kostki na zewnątrz w kierunku ucha. Następnie delikatnie opieramy podbródek na dłoni i przesuwamy dłoń wzdłuż – również pod linią szczęki i za uszami.

Im więcej ćwiczymy w obszarze zaraz pod żuchwą (na szczycie szyi), tym bardziej pomaga nam to w rzeźbieniu twarzy. A więc teraz odwracamy dłonie na drugą stronę i używamy palców wskazujących i środkowych, przesuwając je od podbródka, przez linię szczęki, aż dotrzemy do uszu.

Policzki i oczy

Najpierw zginamy palce wskazujące, abyśmy mogli użyć knykci do pracy pod kością policzkową – zaczynając od nosa i biegnąc aż do uszu. Możemy też wykorzystać nasze knykcie do ćwiczeń w obszarze oczodołów, przesuwając je w stronę skroni. Tylko najpierw musimy dopilnować, że nie zbliżamy się zbyt blisko oka, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna.