Zlatan Ibrahimovic znowu w szwedzkiej kadrze – wielki powrót po 5 latach

Zlatan Ibrahimovic znowu w szwedzkiej kadrze – wielki powrót po 5 latach

Po niemalże pięciu latach Zlatan Ibrahimovic wraca do gry w reprezentacji Szwecji. W dwudziestosześcioosobowym składzie, wybranym na eliminacyjny mecz do mistrzostw świata z Gruzją  znalazło się nazwisko topowego gracza. Ibrahimovic zagra również w meczu z Kosowem i Estonią. Przypomnijmy, że zawodnik po przegranym meczu z Belgią oraz porażce na Euro 2016 zrezygnował z udziału w reprezentacji Szwecji. Trener oraz koledzy z drużyny nie kryją zadowolenia. Kibice na całym świecie również nie mogą doczekać się meczów reprezentacji Szwecji z udziałem kultowego zawodnika. 

”Powrót Boga” do kadry

Zlatan Ibrahimovic skomentował swój powrót na Twitterze krótką informacją „Powrót Boga”. Biorąc pod uwagę osiągnięcia zawodnikam stwierdzenie to wydaje się trafne. Negocjacje i rozmowy na temat powrotu Ibrahimovica trwały już od listopada. Dopiero jednak teraz oficjalnie powrót zawodnika został ogłoszony. Prawie pięć lat Szwedzi musieli czekać, aż ich ulubiony zawodnik powróci na murawę w barwach kraju. Polacy będą mogli zmierzyć się ze Szwedami ze Zlatanem Ibrahimovicem w składzie dwudziestego trzeciego czerwca na stadionie w Dublinie. Wygląda więc na to, że Zlatan Ibrahimovic zagra w najbliższych już swoich piątych Mistrzostwach Europy w 2021 roku. Jednocześnie będzie najstarszym reprezentantem kraju, który miał okazję grać w rozgrywkach. 

Kariera w reprezentacji

Swoją karierę w reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimovic zaczął w 2001 roku. Wówczas Szwedzi grali z reprezentantami Wysp Owczych. Kibice mogli podziwiać również jego grę w Mistrzostwach Europy w 2004,2008,2012, a także 2016 roku, kiedy to po porażce zrezygnował z kariery w reprezentacji Szwecji. Nie była to jednak taka pierwsza decyzja zawodnika. W 2009 roku zdecydował, aby tymczasowo zawiesić swoją grę w reprezentacji kraju. Powodem było niezakwalifikowanie się Szwecji do Mistrzostw Świata w 2010 roku. W lipcu 2010 zdecydował się jednak powrócić do gry w barwach kraju. Podobnie było tym razem.