Ukraina bez zawodnika! Faul na meczu Szwecja-Ukraina

Ukraina wygrała mecz ze Szwecją 2:1, tym samym przedostając się do ćwierćfinału. Niewątpliwy triumf ukraińskiego zespołu osłabiła jednak strata jednego zawodnika – Artema Biesiedina. Piłkarz został brutalnie sfaulowany przez Marcusa Danielssona, który za swój wyczyn otrzymał czerwoną kartkę od sędziego.

Mecz Szwecja-Ukraina pełen emocji

Początkowo mecz piłki nożnej między Szwecją a Ukrainą nie zapowiadał się emocjonująco. Pierwsza połowa meczu niemal przez całą pierwszą połowę była spokojna. Pierwszą akcję wykonali Szwedzi, którzy w 18 minucie przedostali się w pole karne Ukrainy. Wszystkie strzały piłkarzy były jednak niecelne. W 27 minucie meczu piłkarze Ukrainy przejęli dowodzenie, zdobywając bramkę. Gola dla Szwedów w 43 minucie strzelił Emil Forsberg.

Mecz nie zakończył się remisem, chociaż na ostateczne rozstrzygnięcie musieliśmy poczekać aż do dogrywki. Bramkę dla Ukrainy zdobył Ołeksandr Zinczenko w czasie doliczonym do dogrywki. Tym samym Ukraina zakwalifikowała się do meczu z Anglią, który odbędzie się 3 lipca w Rzymie.

Marcus Danielsson z czerwoną kartką, Artem Biesiedin kontuzjowany

Nie bez znaczenia dla wyniku meczu był dramatyczny w skutkach faul, jakiego dopuścił się Marcus Danielssona w 98 minucie meczu. Obrońca trafił ukraińskiego piłkarza tuż pod kolanem, co skutkowało pęknięciem więzadeł i złamaniem kości piszczelowej. Niestety, to koniec Euro 2020 dla Artema Biesiedina, który dotychczas brał udział we wszystkich meczach ukraińskiej drużyny piłkarskiej. Piłkarza czeka długa rehabilitacja. Trzymamy kciuki za jego powrót do zdrowia.

Marcus Danielsson po faulu natychmiast otrzymał czerwoną kartkę i musiał zejść z boiska. Szwedzka drużyna kontynuowała mecz bez jednego zawodnika.