Nowy trener Olympique Marsylia

Nowy trener Olympique Marsylia

W ostatnim tygodniu lutego wiele dzieje się w zespole Olympique Marsylia. Arkadiusz Milik został przez nich wypożyczony, a następnie doznał kontuzji. Drużyna rozgrywała mecze poniżej swojego poziomu, a ich trener został zwolniony. W tym tygodniu zespół osłabiony był przez brak środkowego napastnika, a także nie nadal nie ma nowego trenera. Najnowsze informacje mówią, że ma to się zmienić. 

Trudny sezon na Olimpique Marsylia

Cały sezon zespół z Marsylii gra poniżej poziomu swoich umiejętności. W drużynie nie dzieją się dobre rzeczy. W ostatnim czasie zespół wygrał jedynie 1 mecz na 9 kolejek podczas rozgrywek Ligue 1. Obecnie jest na 8. miejscu, a do lidera brakuje mu aż 20 punktów, co zawodników nie stawia w najlepszych świetle. Należy pamiętać, że drużyna w tym sezonie przeżywa prawdziwe tornado. Po coraz gorszych meczach kibice postanowili zaatakować drużynę  w ośrodku treningowym. Napastnicy dostali się aż do szatni! Ponadto obrzucili materiałami wybuchowymi samochody zawodników. Gdy policjanci chcieli zaprowadzić porządek, kibice nie odpuszczali. W całej akcji rannych zostało 7 osób, a 25 zatrzymanych. Po całym zajściu trener Andre Villas-Boas zrezygnował. Do tej pory drużyna szukała nowego trenera. 

Jorge Sampoli nowym trenerem?

Większość zakłada, że nowym trenerem zostanie Jorge Sampoli, który niedawno odszedł z Atletico Mineiro. Wygląda na to, że to właśnie on będzie trenował zawodników Olimpique Marsylia. Włoski ekspert od transferów Fabrizio Romano jest wprost o tym przekonany. Co więcej, informacje na ten temat zostały potwierdzone na Twitterze przez włoskiego dziennikarza. Nowy trener ma podpisać kontrakt do czerwca 2023 roku. Sampaoli, choć krótko pracuje na terenie Europy, to zyskał bardzo duże uznanie. Wcześniej był selekcjonerem w Chile, a potem prowadził Argentynę. Pracował również w Brazylii, gdzie prowadził Santos FC. Przed trenerem stoi niezwykle trudne zadanie, ponieważ zespół znajduje się dopiero na 8. miejscu w Ligue 1. Z tym wynikiem ciężko będzie się zakwalifikować do europejskich pucharów.