Piłka nożna: Kolejny polski zawodnik w Lidze Mistrzów

Jak podają najnowsze doniesienia, w Lidze Mistrzów pojawił się kolejny, młody i utalentowany Polak. Piłka nożna to sport, gdzie również nasi rodacy odnoszą niemałe sukcesy. Przykładem tego był ostatni mecz Clubu Brugge, który zremisował z Lazio 1:1. W trakcie tych 90 minut spotkania, przez prawie 23 minuty na boisku widać było

Piłka nożna, która wychowała kolejnego sportowca

Szymon Czyż ma dopiero 19 lat. Jest wychowankiem Arki Gdynia, jednak w ostatnich latach grał w drużynie Lecha Poznań. Jest ofensywnym zawodnikiem, który od 2018 roku przebywa w Rzymie. W Brugii pojawił się na murawie w 68 minucie, zmieniając popularnego Felipe Caicedo. Niestety został dobrze zapamiętany przez sędziego, gdyż kilka chwil później otrzymał od niego żółtą kartę.

Jak podają informacje, Szymon na co dzień aktywnie gra w młodzieżówce Lazio. Jednak ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa również wśród piłkarzy, otrzymał swoją wielką szansę. Jak udało nam się ustalić, w ostatnim spotkaniu zabrakło kilku czołowych piłkarzy drużyny. Sam trening przedmeczowy odbywał się w bardzo okrojonym składzie, gdyż wzięło w nim udział zaledwie 12 zawodników.

Z pewnością gra w Lidze Mistrzów była nie lada wyzwaniem, jak i ogromnym stresem dla Szymona. Jednak pierwszy krok już został wykonany. Choć obecnie zawodnik nie zapisał się spektakularną bramką w kluczowej fazie meczu wierzymy, że taki moment niedługo nadejdzie.