Ćwiczenia dla dzieci – na co postawić?

Ćwiczenia dla dzieci – na co postawić?

Pandemia i lockdown sprawiają, iż coraz więcej młodzieży, jak i całkiem małych dzieci spędza wiele długich godzin przy komputerach czy telewizji. Psychologowie, jak i inni specjaliści z dziedzin rozwoju człowieka zgodnie twierdzą, iż taka sytuacja poważnie zagraża budowaniu nawyków oraz zdrowiu psychicznemu. M polecamy kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, iż ćwiczenia dla dzieci będą osiągalne również w domowym zaciszu.

Ćwiczenia domowe wcale nie musza być wymagające

Każda aktywność fizyczna jest doskonałym pomysłem. Nie trzeba więc doszukiwać się wyszukanych rozwiązań, aby zapewnić swoim dzieciom właściwą dawkę ruchu. Najprostszym rozwiązaniem jest długi spacer po parku czy lesie, jak i jazda na rowerze. Wiele osób decyduje się również np. na wspólne rozgrywki sportowe, mające na miejscu w przydomowym ogrodzie.

Zwłaszcza młodsze dzieci nie mają tak wielkich oczekiwań, jakby się mogło wydawać. Nie każdy jednak ma możliwość zamontowania na ścianie drabinki gimnastycznej. Ale sama gimnastyka może przybierać wiele form. Wystarczy włączyć muzykę i wykonywać serie podskoków czy tańców „wygibańców”, by dostarczyć dzieciakom właściwej dawki codziennego ruchu.

Ćwiczenia spersonalizowane do właściwej grupy wiekowej

Osobom, które nie mają czasu, a zarazem pomysłu na trening dla starszej młodzieży mogą wspomóc darmowe filmiki, umieszczane na różnych stronach i platformach internetowych. Większość z nich zakłada podział według konkretnego wieku, a co za tym idzie również umiejętności motorycznych. Takie treningi z trenerem mogą zaszczepić w młodzieży chęć zmiany trybu życia, a co ważniejsze oderwać ją od mało produktywnych gier. Dobre chęci są podstawą, jednak przykład bierze się z „góry”. Dlatego jeśli chcesz, by twoja pociecha zaczęła aktywnie się ruszać, zacznij od siebie.