Dwa gole Lewandowskiego i jeden debiutanta przesądziły o wygranej

Polska reprezentacja wygrała mecz w Warszawie z Andorą z wynikiem 3:0. Biało – czerwoni zrealizowali przedmeczowy cel i zdobyli swoje punkty bez większego wysiłku. Robert Lewandowski na stadionie Legii zdobył dwa gole. Trzeci gol uzyskaliśmy dzięki bramce zdobytej przez Karola Świderskiego, debiutanta w narodowych barwach.

Jak przebiegała akcja meczu?

Trener już na samym początku posłał do boju swoich najlepszych napastników, czyli Lewandowskiego, Milika i Piątka. Po czwartkowym meczu, który skończył się remisem, trener postawił na pewne zmiany i wymienił obrońców. Na miejsce Jana Bednarka i Michała Helika postawił Kamila Glika oraz debiutującego w reprezentacji Kamila Piątkowskiego. Początek meczu był bardzo spokojny, ofensywne ustawienie nie przekładało się w żaden sposób na sytuacje bramkowe.

Polacy też nie rzucali się od pierwszego gwizdka na bramkę przeciwników. Akcja zaczęła się dopiero w 20 minucie meczu, gdzie dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego przedłużył głową Piątek. Akcję zamknął Krychowiak, któremu niestety nie udało się skierować piłki do bramki. W 24 minucie rozegrano kolejną akcję, gdzie Lewandowski podał piłkę do Piątka. Niestety nie udało mu się trafić do bramki. Goście bronili się dzielnie. Jednak w kolejnej akcji, gdy piłka trafiła do kapitana, ten rykoszetem od obrońcy strzelił gola.

Połowa meczu za nami

Po pierwszej połowie meczu Polacy posiadali piłkę na poziomie 75 %, a w pierwszych 10 minutach drugiej połowy zanotowali niesamowite 93 %. Przełożyło się to na drugą bramkę, którą również zdobył Lewandowski. Prowadzenie oznaczało większy spokój i możliwość odpoczynku dla piłkarzy. W 60 minucie na boisku nastąpiła zamiana, opuścili je Rybus, Milik i Bereszyński, a ich miejsce zajęli Grosicki, Płacheta i Dawidowicz. Został też zmieniony Lewandowski, dzięki czemu szanse na swój występ otrzymał Świderski. W 88 minucie Grosicki dośrodkował w pole karne, a 24-letni napastnik PAOK zdołał wsadzić nogę pomiędzy nich i sprytnym dotknięciem piłki zdołał strzelić trzecią bramkę. Tym samym Polacy zdobyli pierwsze zwycięstwo w drugim meczu eliminacji mundialu w Katarze.

Jeden komentarz o “Dwa gole Lewandowskiego i jeden debiutanta przesądziły o wygranej