5 najtrudniejszych sportów do wytrenowania

5 najtrudniejszych sportów do wytrenowania

Poniższe dyscypliny sportu wpływają na zawodników psychicznie, fizycznie i emocjonalnie. Są to sporty najtrudniejsze nie tylko pod względem treningu, ale również rywalizacji.

Rugby

Rugby to bardzo wymagająca dyscyplina. Problem z rugby polega na tym, że wymaga wytrzymałości jak w piłce nożnej, a jednocześnie jest to gorączkowy sport kontaktowy jak futbol amerykański.

Uderzenia mogą nie być tak mocne, jak w futbolu, ponieważ zawodnicy nie mają na sobie ochraniaczy. Jednak zawodnik i tak musi być w stanie powalić rywala, który biegnie na niego z pełną prędkością.

Biegi

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy włożyć buty do biegania i biegać w kółko. Prawda jest taka, że czasami jest to najtrudniejsze do osiągnięcia. Poza tym, żeby być najszybszym, wymaga to morderczego treningu. Weźmy na przykład bieg na 100 metrów. Zawodnicy muszą trenować całymi miesiącami, żeby zaliczyć 10 sekund biegu.

Zawsze można spróbować biegać codziennie przez dziewięć miesięcy w ramach treningu, a potem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę jest to takie proste. Bieganie wymaga nie tylko intensywnego wysiłku fizycznego, ale i odpowiedniej motywacji do ćwiczeń. Nie wliczając już kontuzji ścięgien podkolanowych i goleni.

Mieszane sztuki walki

W tym sporcie wiele osób widzi wyniki fighterów i szybkie nokauty, ale nie zastanawia się nad tym, ile wysiłku muszą włożyć w dzienne treningi. Długie godziny, jakie trzeba poświęcić mieszanym sztukom walki, są naprawdę szalone.

Już po 25 sekundach walki można stracić ogromne pokłady energii. Trzeba pracować w parterze, mieć olbrzymią wytrzymałość, świetny grappling itd. Do tego dochodzi jeszcze trening siłowy, aby stać się silniejszym i znaleźć się w pożądanej kategorii wagowej. Ponadto, kontuzje mogą być naprawdę okropne – złamane kończyny, otwarte łuki brwiowe, złamany nos itp.

Gimnastyka

W gimnastyce zawodnicy ćwiczą przez cały czas, poddając swoje ciało różnym formom bardzo ciężkiego treningu. Gimnastyka wymaga niesamowitej równowagi, wytrzymałości psychicznej, kontroli ciała, a nawet odrobiny prędkości. Natomiast kontuzje są jednymi z najgorszych w całym świecie sportu.

Co więcej, gimnastyka stanowi również ogromne obciążenie psychiczne dla sportowców. Jak wiadomo, celem tego sportu jest doskonałość. W każdej rutynie gimnastycznej sportowiec stara się nie popełniać nawet najmniejszego błędu, bo może go to kosztować zwycięstwo.

Zapasy

Głównym powodem, dla którego zapasy są najtrudniejszym sportem, jest fakt, że dokładnie to, co zapaśnicy robią podczas zawodów, wykonują też podczas treningu. Idą na trening i uprawiają zapasy tak samo, jak na profesjonalnej macie. Muszą też pracować nad wieloma aspektami.

Zapasy wymagają dużo czasu na robienie różnych szalonych rzeczy. Zapaśnicy muszą też bez przerwy chodzić do sauny, żeby zrzucić wagę i brać kąpiel lodową, zanurzając się aż po szyję. Ich całe ciało jest obolałe, a ilość potu wyciskanego na macie i poza nią jest iście zdumiewająca. Podobnie jak zawodnicy mieszanych sztuk walki, zapaśnicy to jedni z najtwardszych sportowców na świecie.