Sposoby na palec zatrzaskujący

Sposoby na palec zatrzaskujący

Palec zatrzaskujący to stan, który występuje, gdy nasz palec utknie w zgiętej pozycji, powodując ból, wrażliwość i ograniczony zakres ruchu. Palec zatrzaskujący może być gorący w dotyku i wykazywać widoczny guzek u podstawy. A wciśnięcie palca z powrotem na miejsce może wywołać dźwięk kliknięcia. Jeżeli więc chcecie uwolnić się od zatrzaskujących palców, poniżej znajdziecie bezpieczne i proste sposoby.

Co to jest palec zatrzaskujący?

Zapalenie w takim palcu ogranicza ścięgno poprzez zwężenie przestrzeni w otaczającej pochewce. Palec zatrzaskujący może być spowodowany różnymi zajęciami, które wymagają ciągłego chwytania. Ciężkie przypadki palca zatrzaskującego mogą sprawić, że palec pozostanie w zgiętej pozycji. Z tego względu wykonywanie poniższych ćwiczeń poprawi mobilność i zapewni upragnioną ulgę.

Rozciąganie prostowników palca

Ćwiczenie rozciągania prostowników palców jest proste i nie wymaga dodatkowego sprzętu. Najpierw rozkładamy rękę płasko na twardej powierzchni i używamy drugiej ręki do przytrzymania cierpiącego palca. Następnie delikatnie podnosimy palec zatrzaskujący, trzymając resztę palców płasko.

Proste uniesienie i rozciągnięcie palca na kilka sekund może poprawić jego elastyczność.

Gumka elastyczna na palcach

W tym ćwiczeniu zaczynamy od złączenia ze sobą czubków palców i kciuków. Można do tego nałożyć gumkę wokół palców. Następnie odciągamy palce od kciuka i powoli wracamy do pierwotnej pozycji. Taka czynność może wywołać napięcie w gumce i wzmocnić mięśnie palców.

Możesz odwiedzić też www.filet.pl i zadbać o swoje zdrowie z najlepszymi dietami i napakowaną składnikami odżywczymi żywnością.

Automasaż

Dobrą wiadomością jest to, że nie musimy jechać przez całe miasto, żeby spotkać się z fizjoterapeutą. Faktem jest, że za pomocą automasażu możemy leczyć palec zatrzaskujący we własnym domu. Zaledwie kilka minut samodzielnego masażu dziennie może zmniejszyć ból i poprawić pracę palca.

Co więcej, masaże przed i po ćwiczeniach mogą ułatwić naszym stawom, ścięgnom i mięśniom wejście i wyjście z treningu. A do tego zwiększają krążenie i elastyczność.