Jak znaleźć odpowiednią siłownię

Jak znaleźć odpowiednią siłownię

Siłownia określa poziom naszej sprawności. Jeśli przy wyborze siłowni nie zwrócimy uwagi na następujące rzeczy, wówczas droga do celu, jaki wyznaczyliśmy sobie w dziedzinie fitnessu, może zostać utrudniona.

Dlaczego chcemy korzystać z siłowni?

Przed wyborem siłowni należy zwrócić uwagę na to, dlaczego chcemy z niej korzystać. Niektóre osoby chodzą na siłownię, aby zwiększyć masę mięśniową, podczas gdy inne robią to, aby schudnąć. Są również i tacy, którzy zaczynają chodzić na siłownię, aby zostać profesjonalnym kulturystą.

Droga do osiągnięcia każdego z tych trzech celów jest inna i wymaga różnego sprzętu. Sprawdźmy zatem, czy wybrana przez nas siłownia będzie odpowiednia dla naszych potrzeb.

Jaka jest odległość siłowni od domu?

Być może nie jest to takie ważne, ale odległość z domu do siłowni może mieć wpływ na regularne wizyty. Jeśli siłownia znajduje się daleko od domu, może się okazać, że nasze lenistwo podpowie nam, abyśmy nie organizowali specjalnie czasu na siłownię, skoro zaliczyliśmy już inne zajęcia. Ponadto, niektórym może się również dłużyć czas dotarcia na siłownię.

Czy siłownia dysponuje sekcją na rozgrzewkę?

Rozgrzewka jest bardzo ważna przed treningiem. Przygotowuje mięśnie do ćwiczeń i zmniejsza ryzyko kontuzji. Dlatego powinniśmy sprawdzić, czy na siłowni jest strefa przeznaczona do rozgrzewki.

Jak zatłoczona jest siłownia?

Niektóre siłownie są bardzo zatłoczone, przez co na skorzystanie z maszyn trzeba trochę poczekać. A to z kolei może wydłużyć czas treningu, a także zmniejszyć efekt ćwiczeń, ponieważ zbyt długi czas między dwoma ćwiczeniami zmniejsza efekt.

Czy siłownia oferuje okres próbny?

Wiele siłowni organizuje dla swoich klientów okresy próbne, podczas których można dowiedzieć się o środowisku siłowni i trenerach. Z tego względu warto wybrać taką siłownię, w której jest okres próbny. Tym sposobem nie poniesiemy żadnych strat finansowych, jeśli uznamy, że ten lokal nie jest dla nas wystarczająco komfortowy.