Siatkówka: Koronawirus u polskiego siatkarza

Siatkówka: Koronawirus u polskiego siatkarza

Jak udało nam się ustalić, Dawid Konarski atakujący zespołu Cerrad Enea Czarni Radom został zarażony koronawirusem. Jak widać siatkówka, podobnie jak inne dyscypliny sportowe musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Informację, o której mowa podał prezes klubu Wojciech Stępień. To niestety kolejny przypadek sportowca, który otrzymał pozytywny wynik na SARS-COV-2 w ostatnich dniach.

Kilka dni temu, dokładnie 23 paździrnika cała drużyna „Wojskowych” z Radomia przeszła testy na koronawirusa. Wówczas wszystkie wyniki zawodników były negatywne. Niestety już po kilku dobach, na pierwsze objawy zaczął uskarżać się napastnik – Dawid Konarski. Zlecono więc powtórne wykonanie testu, który tym razem miał wynik pozytywny. Sam klub otrzymał tę wiadomość 28 października. Na tym etapie jednak nie wiadomo, czy którykolwiek z kolegów Dawida jest zarażony. Póki co nikt z drużyny nie ma żadnych objawów. Klub wciąż monitoruje stan zdrowia pozostałych zawodników. Jest również w ciągłym kontakcie z Polską Ligą Siatkówki.

Już w najbliższą środę siatkarzy z Radomia czeka kolejne ważne spotkanie. Na tym etapie przeprowadzili oni sześć meczy, z których dwa z nich okazały się zwycięskie.