Najlepsze sportowe gry na PC i konsole

Najlepsze sportowe gry na PC i konsole

W dobie koronawirusa coraz więcej ludzi powraca do lubianych i niegdyś nagminnie kupowanych gier komputerowych. Wśród wielu, różnorodnych pozycji, szczególnym zainteresowaniem cieszą się dyscypliny sportowe – dokładniej piłka nożna, skoki narciarskie, koszykówka czy hokej. Najlepsze gry sportowe na PC i konsole wciąż doskonale się sprzedają, dając radość nie tylko dzieciom.

Czołowe sportowe gry na PC, które wciąż zachwycają

Wspominając propozycje, które od wielu lat królują wśród graczy nie można zapomnieć o firmie EA Sports, twórcy chyba najbardziej popularnej gry sportowej, jaką jest Fifa. Pierwsze jej wydanie pojawiło się w 1994 roku i od tego roku regularnie wychodzą jej aktualizacje. W Polsce bez wątpienia to tytuł najbardziej rozpoznawalny, jednak na całym świecie równie dużym zainteresowaniem cieszą się NHL – gra dedykowana miłośnikom hokeja, czy też UFC pozycja, skierowana dla fanów wszelkiego rodzaju MMA i sportów walki.

Z kolei, gdy mowa o Formule 1, na rynku króluje firma Codemasters, oferująca propozycję o jednoznacznym tytule F1. Trzeba nadmienić, iż jednym z pierwszych tytułów producenta gier był znany Colin McRae Rally. Fanów motoryzacji przyciągają realistyczne i niezwykle rozbudowane wyścigi samochodowe japońskiej firmy, o nazwie Gran Turismo.

Polska popularność sportów zimowych

W czasach Adama Małysza i Kamila Stocha olbrzymim zainteresowaniem wśród Polaków cieszyły się rozwiązania dedykowane sportom zimowym. Jedna z nich, choć wydana wiele lat temu wciąż odnotowuje największą grywalność. Mowa oczywiście o Deluxe Ski Jumping, która choć może mocno odbiega graficznie od najnowszych propozycji, nadal nie ma sobie równych.