Piłka nożna – W.Remy odsunięty od drużyny Legii Warszawa

Kilka godzin temu zaledwie pisaliśmy, iż do Internetu wyciekły zdjęcia jednego z zawodników Legii Warszawa. Francuz W.Remy pozuje na nich w towarzystwie kilku rozbawionych kobiet. Nie ma mowy o przestrzeganiu jakichkolwiek obostrzeń przez sportowca. Piłka nożna jako sport zespołowy jest narażony na wirusa szczególnie, dlatego na reakcję władz klubu nie trzeba było zbyt długo czekać.

Piłka nożna bez sprzeciwu

Kilka chwil temu pojawiła się oficjalna informacja od władz klubu Legii Warszawa. Ogłoszono w niej, iż wspomniany zawodnik został odsunięty od drużyny i obecnie przebywa na domowej kwarantannie. Rzecznik prasowy wspomniał dodatkowo na Twitterze, iż wobec Remy’ego zostaną wyciągnięte właściwe konsekwencje. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem kontakt z przypadkowymi osobami a następnie wspólny trening z drużyną mógł zakończyć się zarażeniem kolejnych zawodników. Najprawdopodobniej jutro Legia przeprowadzi testy na wszystkich kolegach z drużyny. Sprawdzone zostaną również osoby, które w ciągu ostatnich dni miały styczność z piłkarzem.

William Remy trafił do warszawskiego klubu w 2018 roku. Już latem mógł z niego odejść, jednak zdecydował się przedłużyć kontrakt na kolejny sezon. Zawodnika od dłuższego czasu męczą kontuzje, dlatego w Ekstraklasie zagrał tylko w trzech meczach. Ostra reakcja klubu jest związana głównie z ryzykiem zarażenia współzawodników, którzy jeszcze we wtorek trenowali wraz z Remym na boisku.