Piłka nożna: 12 zakażeń koronawirusem w jednej drużynie

Piłka nożna: 12 zakażeń koronawirusem w jednej drużynie

Kolejne przykre wiadomości docierają niemalże z każdego zakątka Polski. Piłka nożna jako sport drużynowy jest szczególnie narażona na rozprzestrzenianie się wirusa. Jak widać Ekstraklasa ma problem z pandemią, której pomimo obostrzeń nie da się uniknąć.

Piłka nożna w walce z Covid-19

Już w sobotę do trenera zgłosił się jeden z zawodników, który nie czuł się najlepiej. Momentalnie przeprowadzono test na obecność koronawirusa. Jego wynik był pozytywny – piłkarza natychmiastowo odizolowano od reszty drużyny. Niestety przypadek koronawirusa zmusił władze klubu do sprawdzenia wszystkich jego członków. Jak poinformowała Wisła Płock na swojej oficjalnej stronie, przypadków zachorowań w drużynie jest aż 12. Dotyczą one bezpośrednio siedmiu zawodników pierwszego składu, samego trenera Sobolewskiego, trzech członków ze sztabu szkoleniowego oraz jeden piłkarz z kadry rezerwowej.

Jak można wyczytać z oficjalnego komunikatu natychmiast wdrożono wszystkie procedury, które w takich sytuacjach nakłada Sanepid oraz Komisja Medyczna PZPN. Oznacza to, że 12 osób zostało odesłanych na kwarantannę. W najbliższych dniach klub ponownie wykona testy na wszystkich osobach, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi. Czy w takiej sytuacji odbędą się najbliższe dwa mecze, które miały być rozegrane przez Wisłę Płock? Informacji na ten temat jeszcze nie podano.