Motywacja – jak działać, by mieć siłę do treningu?

Motywacja – jak działać, by mieć siłę do treningu?

Wyczynowe uprawianie jakiekolwiek sportu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, jak i zobowiązaniami. Wielu młodych sportowców nie zdaje sobie sprawy, że do osiągnięcia sukcesu potrzebny jest zapał, silna wolna i odpowiednia motywacja. W tym artykule postaramy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak właściwie zmobilizować się do treningu?

Kolejny trening z mniejszym zapałem

Każdy człowiek, niezależnie czy jest wielkim sportowcem, czy przeciętnym Kowalskim miewa dni, w których po prostu nic się nie chce. To w pełni naturalne i dość częste zjawisko. Aby w takich momentach zmobilizować się do treningu potrzebna jest silna wola i dobra motywacja. Oczywiście zdarza się, że zwykłe „będziesz wyglądać lepiej”, czy „no dalej, musisz poprawić rekord” po prostu nie działa. Wówczas warto zdecydować się na kilka prostych zabiegów, które sprawią, że sport będzie czymś niezwykłym, niezależnie od wszystkiego.

Jeśli jesteś osobą, która stara się regularnie trenować czy to na siłowni, czy w domowym zaciszu pamiętaj, iż to właśnie systematyka przynosi najlepsze rezultaty. Gdy więc masz dosyć powtarzania wciąż tych samych ćwiczeń – postaw na urozmaicenie. Zawsze przecież możesz zdecydować się na inny zestaw ćwiczeń, zamienić rower na bieg czy też uzupełnić trening o nowe urządzenia. Wszystko jest kwestią wyboru… no i nastawienia!

Warto również postawić na właściwą muzykę, która potrafi dodać „powera”. Jeśli do tej pory stawiałeś na spokojną, harmonijną melodię, zmień ją na dynamiczne utwory. Być może to właśnie one zdopingują Cię do intensywniejszego wysiłku.

Innym pomysłem jest skorzystanie z wielu motywacyjnych filmów na portalach takich jak FB czy YouTube. Główną barierą w naszej niechęci jest bowiem własna głowa. Być może takie rozwiązanie pozwoli Ci oderwać się od nieprzyjemnych myśli i ruszyć pełną parą!