Kiedy warto rozpocząć depilację laserową?

Kiedy warto rozpocząć depilację laserową?

Mniejsza ilość światła słonecznego powoduje, że jesień oraz zima to idealny czas na zabiegi depilacji laserowej będących formą leczenia oraz pielęgnacji skóry całego ciała. W salonie depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie można korzystać nie tylko z zabiegów trwałego usuwania owłosienia, ale również z tak zwanej fototerapii, do których należy odmładzanie skóry, redukcja przebarwień skóry czy redukcja rozszerzonych naczynek.

Należy podkreślić, że jesień oraz zima to czas kiedy występuje najmniejsza ilość promieni słonecznych. W związku z tym jest to moment, który można wykorzystać na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, w tym między innymi na zabiegi laserowe, do których należy depilacja laserem Mediostar Next Pro.

Zabiegi laserowe w tym m.in. depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie stanowią najskuteczniejszą formę usuwania niechcianego owłosienia. Przystępując jednak do tego rodzaju terapii, należy odpowiednio się przygotować. Wśród czynników przygotowujących do depilacji laserowej zalicza się jasną – nie opaloną skórą, a także regularną fotoprotekcję skóry ciała w trakcie wykonywania tego rodzaju zabiegów. Wówczas efekty depilacji będą najlepsze, a także zapewnimy wysokie bezpieczeństwo skóry przed ryzykiem powstawania nieestetycznych przebarwień.

Dodatkowo jesień oraz zima to idealny czas na rozpoczęcie depilacji laserowej, ponieważ efekty końcowe zabiegów będą widoczne na okres wiosenny, a więc wtedy, gdy rozpoczynamy czas lekkiego ubioru oraz większej ekspozycji ciała.

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej zapewniają:

 • redukcję stanów zapalnych w obrębie mieszków włosowych;

 • pozbycie się zjawiska wrastania włosków;

 • zwiększenie higieny całego ciała;

 • zmniejszoną potliwość;

 • zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu (szczególnie latem);

 • wygładzenie powierzchni skóry w każdym miejscu na ciele;

 • wysoki komfort w sytuacjach intymnych;

 • nieinwazyjne leczenie skóry;

 • zwiększenie pewności siebie oraz własnego samopoczucia;

 • brak okresu rekonwalescencji po zabiegu w odróżnieniu od depilacji woskiem czy depilatorem;

 • spontaniczność i beztroskę na co dzień, a także w okresie wakacji;

 • zdecydowaną poprawę wyglądu skóry (eliminacja podrażnień oraz przebarwień skóry przy permanentnych problemach związanych z naskórkiem);

 • efekt gładkiej i zadbanej skóry każdego dnia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w Warszawie i Wrocławiu niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Główną i najważniejszą z nich jest jest gładka i zadbana skóra beż żadnych problemów takich jak wrastanie włosków, zapalenie mieszków włosowych oraz podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Decydując się na tego rodzaju zabiegi warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej skóry, aby nie przyczynić się do powstawania skutków ubocznych w postaci nieestetycznych przebarwień. Aby tego uniknąć na zabiegi depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie warto decydować się porą jesienno-zimową. Dzięki temu skóra naszego ciała będzie w pełni bezpieczna od działania promieni słonecznych, a efekty końcowe terapii będą w pełni widoczne na wiosnę lub lato.