Dziewiąty medal Zofii Klepackiej – dedykuje go tacie

Dziewiąty medal Zofii Klepackiej – dedykuje go tacie

Zofia Klepacka wróciła z dziewiątym w swojej karierze medalem Mistrzostw Europy. Polka w windsurfingowej klasie RS:X wywalczyła brązowy medal. Na podium ze złotym medalem stanęła natomiast francuska zawodniczka Charline Picon, natomiast srebro zdobyła holenderka Lilian de Geus. Polska zawodniczka dedykuje medal ten tacie, który obudził w niej pasję do sportu. 

Trzecia w Europie – to brzmi dumnie

Zofia Klepacka dzięki świetnemu wynikowi stała się trzecią najlepszą zawodniczką w Europie. Warto jednak wspomnieć, że różnice między zawodniczkami na podium były minimalne. Trener Zofii Klepackiej informuje, że wynik był wynikiem błędu Zofii, ale bardzo cieszy się z brązu, chociaż była duża szansa na złoto. To już dziewiąty medal Klepackiej, w tym piąty brązowy. Jednak trzykrotnie zawodniczka sięgnęła po złoto, raz w 2011 roku w Bułgarii, w 2017 roku we Francji oraz w  2018 roku w Sopocie. 

Liczne sukcesy Zofii Klepackiej

Srebrny medal Zofia Klepacka przywiozła do domu natomiast w 2016 roku z Finlandii, a także w 2010 roku w Sopocie, cztery lata później w Turcji, a także w 2015 roku na Sycylii. Zofia Klepacka niejednokrotnie udowodniła, że jest zawodniczką na światowym poziomie. W tym roku w Mistrzostwach Europy brało udział aż dwadzieścia dwie zawodniczki z szesnastu krajów. Niespełna trzydziestopięcioletnia zawodniczka Zofia Klepacka zdobyła swój piąty brązowy medal dzięki oporowi, ciężkim treningom, ale także jak sama przyznaje ojcu, który rozbudził w niej miłość do sportu. 

Mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata

Zofia Klepacka jest trzykrotną olimpijką w windsurfingu, a także dwukrotną wicemistrzynią świata w tym sporcie. Jednak Zofia Klepacka poza karierą sportową jest także mamą i udziela się charytatywnie. Od piętnastu lat jest współzałożycielką fundacji Hey Przygodo, która pomaga spełniać marzenia dzieciom potrzebującym jednak bardzo uzdolnionym. W 2013 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za wyjątkowe osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz szerzenia i propagowania sportu.