Surfing na sucho, czyli o deskach balansujących

Surfing na sucho, czyli o deskach balansujących

Całym „clue” windsurfingu, czy kitesurfingu i tym podobnych sportach jest utrzymanie równowagi. Perfekcyjne wyćwiczenie tej umiejętności wymaga wielu godzin żmudnych ćwiczeń. Podczas odpowiednich treningów wykorzystuje się specjalny sprzęt, taki jak na przykład deska balansująca. Jest to proste urządzenie, które nie służy tylko surferom. Z pewnością przyda się także innym sportowcom oraz osobom, które chcą poćwiczyć utrzymywanie balansu.

Trickboard – deska do balansowania

Deski balansujące to prosty sprzęt do treningu, który kładzie się na specjalnym wałku. Ćwicząc na nim, pracujesz nad koordynacją całego ciała. Jest to świetny trening równowagi, a także nawigacji mięśniowo-czuciowej. Ponadto jest to sprzęt, który przyda się przy szkoleniu zmysłu orientacji. Jeśli jeździsz na rolkach, trickboard pomoże Ci wyćwiczyć odpowiedni balans ciała, koordynacje, a także prawidłowe reakcje w czasie upadku. Liczba ćwiczeń na desce jest praktycznie nieograniczona – wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Pamiętaj, aby w trakcie początkowych treningów ćwiczyć z odpowiednią asekuracją.

Zalety deski balansującej

Trickboard poza tym, że jest ergonomiczny i łatwo go zabrać wszędzie tam, gdzie chcesz, posiada cały szeregi innych zalet. Poprawia on czucie głębokie, czyli priocepcję – odczuwanie własnego ciała bez patrzenia na niego, dzięki czemu przydaje się także podczas rehabilitacji. Trickboard to także sposób na smukłą figurę oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. Co ciekawe, deska balansująca pozytywnie wspomaga pracę mózgu. Koordynacja ciała jest bowiem ściśle zależna od procesowania mózgu pomiędzy dwoma półkulami. Praca z trickboardem zwiększa odporność na kontuzję, co jest bardzo istotne przy zawodowym uprawianiu sportów. Deska balansująca to idealny sposób na ćwiczenia dla dzieci, które mają problem z kręgosłupem. Może być świetnym uzupełnieniem ćwiczeń korekcyjnych. Trickboard idealnie nadaje się także do treningu motorycznego – docenią ją akrobaci i gimnastycy.

Gdzie kupić deskę balansującą?

Jeśli jesteś zainteresowany ćwiczeniami na trickboardzie, dlaczego by nie kupić go już teraz? Warto jednak poszukać godnego zaufania dystrybutora, który oferuje sprzęt najwyższej jakości od najlepszych producentów. Najlepsze deski balansujące znajdziesz w sklepie internetowym Rooolki.com! Specjaliści pomogą Ci wybrać model, który spełni Twoje oczekiwania, a przede wszystkim – będzie bezpieczny. Możesz tam także dostać idealne rolki dla dzieci i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania. Nie musisz przekopywać Internetu w poszukiwaniu trickboarda. Odwiedź Rooolki.com i kup wymarzony sprzęt.