Pływanie a odchudzanie, co warto wiedzieć?

Pływanie a odchudzanie, co warto wiedzieć?

Doskonały sposób na wypracowanie sobie smukłej, atrakcyjnej a przede wszystkim zdrowej sylwetki. Pływanie – aktywność fizyczna dedykowana starszym i młodszym. Fantastyczny sposób na ruch w najlepszym wydaniu. Dlaczego ćwiczenia w wodzie mają wpływ na odchudzanie? Co powinniśmy wiedzieć na jego temat?

Regularne pływanie kluczem do zadowolenia

Aby uzyskać efekty w jakiejkolwiek dziedzinie życia potrzebna jest systematyka i silna wola. Jeśli zabawa w wodzie sprawia dużo przyjemności, wówczas zdecydowanie łatwiej osiągnąć wymarzony cel i pozbyć się zbędnych kilogramów. Warto więc wybrać pływanie takim stylem, który poza efektami przynosi po prostu radość. Jest jednak pewna podstawowa zasada, bez której nawet codzienne spędzanie czasu wolnego na basenie niewiele pomoże. Pamiętajmy bowiem, iż spalanie tkanki tłuszczowej ma miejsce dopiero po podwyższeniu i utrzymaniu tętna przez minimum 20 minut. Wiele osób robi sobie co chwilę przerwy, przez co pływanie jest bardziej rekreacją niż sposobem walki z nadwagą.

Dietetycy jak i trenerzy personalni podkreślają, iż najważniejsza jest systematyka. Dlatego osobom odchudzającym się w ten sposób zaleca się minimum dwa, trzy dni w tygodniu wizyty na basenie. Już pół godziny aktywnego pływania umożliwia spalenie blisko 450 kalorii. To zdecydowanie łatwiejszy wysiłek zwłaszcza dla tych, którzy borykają się z naprawdę sporą otyłością. Dlatego każdemu polecamy tą formę rekreacji, która w połączeniu z dietą usprawni organizm i wyrzeźbi sylwetkę.