Maria Andrejczyk – czy wystartuje w igrzyskach?

Maria Andrejczyk – czy wystartuje w igrzyskach?

Maria Andrejczyk to niezwykle utalentowana sportsmenka, która zapisała się w pamięci Polaków licznymi sukcesami w rzucie oszczepem. Polka może pochwalić się m.in. udziałem w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie w 2016 roku zajęła 4 miejsce. Niestety, liczne sukcesy przypłaciła poważną kontuzją barku, która na stosunkowo długi czas zawiesiła karierę oczepnistki. Kilka miesięcy temu 25-latka ponownie postanowiła spróbować swoich sił.

Długa rehabilitacja po kontuzji barku

Polska rekordzistka rzutu oszczepem rozpoczęła 2021 rok imponująco. Zaledwie 88 cm zabrakło, by Maria Andrejczyk została rekordzistką świata i pokonała znajdującą się obecnie na podium Barborę Spotakovą. Sukces młodej Polki sprawił, że obecnie jest uważana za ogromną szansę dla Polski w nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Tokio. W związku z tak dużym sukcesem Maria odczuwa ogromną presję. Nie pomaga również fakt, że kontuzjowany przed kilkoma miesiącami bark wciąż nie wrócił do pełni sprawności.

Oszczepnistka wciąż jest w trakcie rehabilitacji, która nie przebiega tak szybko i sprawnie, jak by sobie tego życzyła. Niestety na to nie ma już wpływu i trudno przewidzieć, czy uda jej się osiągnąć satysfakcjonujący wynik na eliminacjach w Tokio. Maria Andrejczyk podchodzi do zadania realistycznie, ale nie można odmówić jej zapału. My również mocno trzymamy kciuki za powrót młodej rekordzistki do zdrowia.

Eliminacje do igrzysk olimpijskich już 3 sierpnia

Igrzyska olimpijskie 2020 odbywają się z rocznym opóźnieniem. Tegorocznym gospodarzem wydarzenia sportowego jest Japonia, a uczestnicy będą rywalizować ze sobą w Tokio. Trzeciego sierpnia Polka będzie uczestniczyć w kwalifikacjach, a jeśli uda jej się pokonać rywalki, 3 dni później znajdzie się w finale.

Japonia wciąż zmaga się z pandemią koronawirusa. Liczba chorych wzrasta od lipca, co przesądziło o tym, że w igrzyskach olimpijskich nie będą uczestniczyć widzowie. Wyjątkowy stan w Tokio został przedłużony do 22 sierpnia.